Stránky v rekonstrukci. ALE FUNGUJEME DÁLE.

Jak se připravit na montáž

Jak se připravit na montáž

Příprava na na montáž vámi zakoupeného nábytku není  nic složitého, a však není radno jí podcenit. At už se jedná a šatní skříň, sedačku, postel, komodu, nebo  televizní sestavu nejdůležitějším faktorem bezproblémové montáže je mít dostatek prostoru na samotnou montáž nábytku. Chápeme že né vždy se dá dostatek místa udělat, ale čím více místa nám vytvoříte tím bude montáž bezpečnější a rychlejší. Naši montéři nábytku se vždy snaží nepoškodit okolní nábytek, zdi, podlahy a podobně ,ale čím více mají věcí kolem sebe, tím musí byt opatrnější a tedy i pomalejší. 

Když jsme u té podlahy není nezbytně nutné dávat na podlahy staré deky, kartony ani nic podobného. Montéři  nosí čisté přezuvky a vždy se přezují i když to není vyžadováno. Ono takoví kamínek na botě dokáže udělat pěknou paseku. Co se tíká dek a kartonu na podlaze je to kluzký materiál a hrozí uklouznuti montéra. Nebojte montéři nemontují přímo na podlaze. Ve většině případech se montáž odehrává na kartonu z krabic z nábytku kdy si montér místo připraví podle potřeby tak, aby nevznikly žádní škody.

Dalším faktorem je dobře osvětlené místo montáže. Za tmy nebo světla z druhého pokoje se vážné montovat nedá. Chceme vždy odvést práci na 100 % a potřebujeme na svou práci vidět.

I montéři jsou jen lidi a mají potřeby. Proto je potřeba mít přístup k toaletě. Posílat naše montéry kamsi do lesa na konci ulice je nepřípustné. A ano i takové věci se dějí.

Je dobře aby po celou dobu montáže byla přítomná osoba starší 18 let  která bude mít rozhodovací pravomoc. Né žebychom se sami báli, jde spíš o to, když bude něco rozbité, nebo nastane situace mimo domluvený plán a je potřeba rozhodnutí. Samozřejmě je možné se domluvit že odejdete a budete na telefonu, s tím že dorazíte na předaní. V tom přídě je nutné zajistit aby montéři měli přístup z i do bytu, Není možné je zamknout a odejít!

Posledním faktorem je teplota v místnosti alespoň 18 c . V mrazu naší montéři nepracují. V rukavicích se malí šroubky berou špatně.

 

Za dubu 14 let praxe montování nábytku jsou víše zmíněné postřehy jedny z nejdůležitějších.

Šef montér

Martin Němeček